Autobusová linka 24 již jezdí v centru Českých Budějovic

Autobus MHD. Foto: archiv DPMCBAutobus MHD. Foto: archiv DPMCB

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Nová autobusová linka číslo 24 v rámci MHD v Českých Budějovicích je v provozu. Tato linka slouží zejména k propojení parkoviště na severním okraji Jírovcovy ulice a historického centra města.

Reklama

Mimo to však vytváří obsluhu nového území veřejnou dopravou, a to v téměř celé ose Jírovcovy ulice a zejména v samotném historickém centru v Krajinské ulici a na náměstí Přemysla Otakara II. Linka 24 je vedena ulicemi Jírovcova, J. Š. Baara, 28. října a Krajinská na náměstí Přemysla Otakara II. Zpět pak ulicemi Krajinská, 28. října, B. Smetany, Jírovcova, Nádražní.

Všechny zastávky v trase linky jsou nově zřízené a nesou názvy: Parkoviště Jírovcova, Nerudova, Fráni Šrámka, J. Š. Baara, Krajinská, Piaristická, Náměstí Přemysla Otakara II.

Linka je v provozu v pracovních dnech od 6 do 20:30 hodin, v celodenním intervalu 10 minut. Přeprava všech cestujících na lince 24 je bezplatná.

Tato linka v Českých Budějovicích vnikla podle osvědčeného modelu - veřejná doprava na hlavním náměstí i vedení trasy linky MHD v přirozené trase pěší zónou.

"Přestože tento krok provází v našem městě řada emocí, nejedná se o nic samoúčelného, ale o součást efektivního řešení udržitelné městské mobility. Již před více než 100 lety byly charakteristickým atributem českobudějovického náměstí tramvaje, které zde úspěšně sloužily až do roku 1950," uvedl v prohlášení Dopravní podnik města České Budějovice (DPMCB).

"Posledních několik desítek let bylo bohužel toto místo, které je jedním z nejvýznamnějších cílů obyvatel města i jeho návštěvníků, nelogicky veřejné dopravě zcela zapovězeno. To se nyní mění. V roce 2018 pak vystřídají autobusovou linku 24 nové moderní elektrobusy, jež budou v rozšířených trasách spojovat náměstí Přemysla Otakara II. mimo jiné i s českobudějovickým nádražím. Tím dojde k propojení moderního systému MHD s odkazem na tradici a historii, neboť právě toto spojení zajišťovala vůbec první tramvajová linka už v roce 1909," dodal DPMCB.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Extrémní teploty mají být nejen na jihu Čech, varují meteorologové Extrémní teploty mají být nejen na jihu Čech, varují meteorologové
Končí první Česká republika? Babiš má vládu s důvěrou. Zimola vyzval Chovance ke složení mandátu Končí první Česká republika? Babiš má vládu s důvěrou. Zimola vyzval Chovance ke složení mandátu
Chladné počasí a déšť. Pak se má znovu vrátit léto Chladné počasí a déšť. Pak se má znovu vrátit léto

Devadesátiletý cyklista nepřežil srážku s autem Devadesátiletý cyklista nepřežil srážku s autem
V Jihočeském kraji začíná cyklosezóna, na nádražích jsou otevřeny půjčovny V Jihočeském kraji začíná cyklosezóna, na nádražích jsou otevřeny půjčovny
Začala sbírka na obnovu třeboňského kostela Panny Marie Královny a sv. Jiljí Začala sbírka na obnovu třeboňského kostela Panny Marie Královny a sv. Jiljí


Komentáře