Počet nakažených koronavirem v Česku roste. Tisíce lidí čeká povinná karanténa

Žena s rouškou, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comŽena s rouškou, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Od sobotní (14.3.2020) 6. hodiny platí nové restrikce v rámci boje proti rozšíření koronaviru Covid-19 v české populaci. Vláda zakázala provoz restaurací a obchodů s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií nebo čerpacích stanic. Opatření má platit 10 dní.

Reklama

Na základě nouzového stavu vláda rozhodla taky o úplném uzavření všech restaurací, pivnic, barů a podobných zařízení s výjimkou například závodního stravování. Opatření platí od dnešních 06:00 do 24. března do 06:00.

Zákaz se nevztahuje na prodej mimo provozovny, tedy třeba provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny.

Otevřené podle vládního usnesení zůstávají prodejny s výpočetní technikou a spotřební elektronikou, krmivem a dalšími potřebami pro zvířata, obchody s brýlemi a kontaktními čočkami, novinami a časopisy nebo také tabákovými výrobky.

Výjimku mají rovněž zařízení, která se starají o stravování poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb nebo jsou ve věznicích.

"Důvod byl ten, aby nedošlo ke koncentraci lidí hlavně v obchodních centrech, která otevírají v 8:30. Jsme přesvědčeni, že tato tvrdá opatření zavádíme proto, abychom zabránili skokovému nárůstu epidemie u nás," řekl premiér Andrej Babiš Českému rozhlasu Radiožurnál s tím, že podobné opatření, jako je nyní v Itálii, chystá také Polsko a Slovensko.

SOUVISEJÍCÍ: Koronavirus přehledně: Souhrn opatření a omezení v nouzovém stavu

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Na jihočeských tratích již brzy v nových RegioPanterech, potvrdil kontrolní den Na jihočeských tratích již brzy v nových RegioPanterech, potvrdil kontrolní den
Hokejisté Motoru si poradili s posledním Zlínem Hokejisté Motoru si poradili s posledním Zlínem
Hokejisté Českých Budějovic nestačili v Chomutově na Kladno Hokejisté Českých Budějovic nestačili v Chomutově na Kladno

Fotbalisté Dynama se chtějí prosadit proti rozjetému Baníku Ostrava Fotbalisté Dynama se chtějí prosadit proti rozjetému Baníku Ostrava
Ve Slavii hrál s reprezentanty, teď Jakub Hora posílil fotbalisty Českých Budějovic Ve Slavii hrál s reprezentanty, teď Jakub Hora posílil fotbalisty Českých Budějovic
Koronavirus v Česku přehledně: Souhrn opatření a omezení v nouzovém stavu Koronavirus v Česku přehledně: Souhrn opatření a omezení v nouzovém stavu


Komentáře