Začala sbírka na obnovu třeboňského kostela Panny Marie Královny a sv. Jiljí

TŘEBOŇ - Římskokatolická farnost Třeboň vyhlásila veřejnou sbírku na obnovu kostela Panny Marie Královny a části kláštera. Město Třeboň se rozhodlo sbírku zaštítit a podpořit.

Reklama

Po provedení průzkumu areálu kláštera a kostela P. Marie Královny a sv. Jiljí v Třeboni bylo zjištěno, že tato národní kulturní památka s mimořádnou hodnotou vyžaduje zásadní opravy, nutné k záchraně a oživení objektu, a k zpřístupnění památky většímu počtu návštěvníků.

Byl vypracován projekt, v jehož rámci budou provedeny opravy fasády kostela a fary, restaurátorská oprava oken, dveří a vitráží, úprava Rajské zahrady, restaurování veškerých kamenných prvků.

V interiéru budou provedeny opravy truhlářských prvků, celková oprava Křížové chodby, nové osvětlení. Opraví se kaple a sál a předsálí se sociálním zařízením. V celém prostoru bude opraveno a doplněno zabezpečovací zařízení.

Provede se restaurování nástěnných maleb, kamenných prvků a kamenné podlahy Křížové chodby, obrazů, dveří, varhan a mobiliáře z kostela a fary.

Celkový rozpočet projektu činí více jak 65 mil. korun a je na něj poskytována finanční podpora z Evropské unie. Tato dotace počítá se spoluúčastí farnosti, a proto Římskokatolická farnost Třeboň vyhlašuje za tímto účelem veřejnou sbírku.

Finančně přispět lze při sbírkách o bohoslužbách vždy druhou neděli v měsíci a při předem ohlášených svátcích. Možné je složení hotovosti v kanceláři Římskokatolické farnosti Třeboň a vystavení potvrzení na tento dar.

DALŠÍ AKTUALITY Z REGIONU: Herna v historickém centru nedostane výjimku

Z důvodů pokračujících rekonstrukcí čekají řidiče uzavírky

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejisté Tábora bojují v popředí druhé ligy. Na postup pomýšlí více týmů, říká Bělohlav Hokejisté Tábora bojují v popředí druhé ligy. Na postup pomýšlí více týmů, říká Bělohlav
S budějovickým týmem získal dva tituly, teď byl zkušený trenér René Dvořák odvolán S budějovickým týmem získal dva tituly, teď byl zkušený trenér René Dvořák odvolán
Na jihočeských tratích již brzy v nových RegioPanterech, potvrdil kontrolní den Na jihočeských tratích již brzy v nových RegioPanterech, potvrdil kontrolní den

Hokejisté Motoru si poradili s posledním Zlínem Hokejisté Motoru si poradili s posledním Zlínem
Hokejisté Českých Budějovic nestačili v Chomutově na Kladno Hokejisté Českých Budějovic nestačili v Chomutově na Kladno
Fotbalisté Dynama se chtějí prosadit proti rozjetému Baníku Ostrava Fotbalisté Dynama se chtějí prosadit proti rozjetému Baníku Ostrava


Komentáře