Babišova vláda bez důvěry. Bude ANO lákat další strany do koalice?

ČESKO - První pokus Andreji Babišovi nevyšel, vyjde druhý? Menšinová vláda nezískala důvěru Poslanecké sněmovny. Ta zřejmě podá ve středu (17.1.2018) demisi a šéf hnutí ANO odstartuje nová jednání o vytvoření druhé vlády.

Reklama

Pro vládu hlasovalo 78 poslanců ANO, ostatní strany a hnutí jsou zatím v opozici a kabinetu Andreje Babiše vyslovily nedůvěru.

Předseda vlády podá do rukou prezidenta Miloše Zemana demisi. Vláda v demisi by podle opozičních stran neměla činit důležité rozhodovací kroky.

Miloš Zeman minulý týden uvedl, že Andreje Babiše pověří sestavením vlády i při druhém pokusu. Ovšem bude prý požadovat většinu 101 hlasů.

ANO by mohlo sestavit koaliční vládu s ODS nebo na půdorysu bývalé koalice s KDU-ČSL a ČSSD.

Další možností je podpora od SPD a KSČM.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejisté Tábora bojují v popředí druhé ligy. Na postup pomýšlí více týmů, říká Bělohlav Hokejisté Tábora bojují v popředí druhé ligy. Na postup pomýšlí více týmů, říká Bělohlav
S budějovickým týmem získal dva tituly, teď byl zkušený trenér René Dvořák odvolán S budějovickým týmem získal dva tituly, teď byl zkušený trenér René Dvořák odvolán
Na jihočeských tratích již brzy v nových RegioPanterech, potvrdil kontrolní den Na jihočeských tratích již brzy v nových RegioPanterech, potvrdil kontrolní den

Hokejisté Motoru si poradili s posledním Zlínem Hokejisté Motoru si poradili s posledním Zlínem
Hokejisté Českých Budějovic nestačili v Chomutově na Kladno Hokejisté Českých Budějovic nestačili v Chomutově na Kladno
Fotbalisté Dynama se chtějí prosadit proti rozjetému Baníku Ostrava Fotbalisté Dynama se chtějí prosadit proti rozjetému Baníku Ostrava


Komentáře