Cílem hokejistů Motoru je postup do extraligy

Hokej, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comHokej, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

První hokejová liga přichází v nadcházející sezoně s radikální novinkou i s novým herním systémem. Šestnáct týmů, z toho také jeden z favoritů HC Motor České Budějovice, bude bojovat o možnost zajistit si účast mezi elitou bez nutnosti absolvovat nevyzpytatelnou baráž se zástupci extraligy.

Reklama

Posledním mužstvem, které postoupilo přímo, bylo v roce 2007 Ústí nad Labem. Severočeši tehdy nahradili Vsetín, který byl z extraligy vyloučen.

Jihočeši startovali na jaře v baráži o postup do extraligy. Přes těžkou konkurenci Pardubic a Kladna se ale do nejvyšší soutěže nedostali. Budějovičtí tedy zůstali v první lize, kam sestoupil Chomutov. Ani prvotní zklamání ale neutlumilo snahu Motoru o průnik mezi elitní kluby.

„I když baráž nevyšla, náš cíl je pořád stejný. Vzhledem k přímému postupu se naskýtá velká šance zabojovat o první místo po play off, což zaručí rozhodující krok do extraligy. Ale projít prvoligovou sezonou bez klopýtnutí není nikdy snadné,“ uvažoval prezident budějovického klubu Roman Turek na předsezonní tiskové konferenci.

Podle něj se chce Motor prezentovat atraktivním, aktivním a agresivním hokejem. „A naším záměrem je, že chceme do týmu zabudovat další mladší hráče,“ vypíchl Turek jednu z priorit. Prezidenta klubu těší i zájem budějovických fanoušků o domácí zápasy Motoru.

Byť v kádru došlo k hráčským změnám, nepovažují to v Budějovicích za něco výjimečného. Pohyb totiž nastává prakticky v každém mužstvu. „Máme patnáct útočníků a osm obránců. Kdyby se objevila možnost dalšího doplnění, asi bychom to uvítali. Klíčovou pozicí jsou brankáři,“ uvedl trenér Václav Prospal. Dvojici gólmanů nyní tvoří Milan Klouček a Jan Strmeň.

Narazí na těžké soupeře

Motor narazí v soutěži na řadu těžkých a kvalitních soupeřů. Všeobecně se očekává, že společně s Jihočechy budou mít nejvyšší ambice i Dukla Jihlava a HC Vsetín. Zástupci obou klubů to ostatně také deklarovali při vstupu do sezony.

Piráti Chomutov totálně obměnili kádr, takže jdou do první ligy s řadou nových hráčů, naopak jim chybějí zkušení borci s extraligovými zkušenostmi s výjimkou Tomici a Sklenáře. Zajímavostí je, že trenérem Chomutova se stal Martin Štrba, který dříve působil v Budějovicích na střídačce áčka i mládeže. I proto mohou být přitažlivé právě souboje Motoru s Chomutovem.

K dalším soupeřům budou patřit Ústí nad Labem, Litoměřice, Poruba, Frýdek-Místek, Havířov, Slavia Praha, Přerov, Prostějov, Třebíč, Benátky nad Jizerou, Kadaň, Sokolov.

Z první ligy stejně jako v předešlých dvou sezonách nikdo nesestoupí. Herní systém se ale změní a soutěž bude rozdělena na tři části. V první se všechny týmy utkají dvoukolově každý s každým, po 30. kole bude rozdělena na dvě osmičlenné skupiny. Týmy na 1. až 8. místě budou mít již zajištěnou účast ve vyřazovací části, ve druhé skupině budou mužstva bojovat o poslední dvě místa v předkole play off.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejisté Tábora bojují v popředí druhé ligy. Na postup pomýšlí více týmů, říká Bělohlav Hokejisté Tábora bojují v popředí druhé ligy. Na postup pomýšlí více týmů, říká Bělohlav
S budějovickým týmem získal dva tituly, teď byl zkušený trenér René Dvořák odvolán S budějovickým týmem získal dva tituly, teď byl zkušený trenér René Dvořák odvolán
Na jihočeských tratích již brzy v nových RegioPanterech, potvrdil kontrolní den Na jihočeských tratích již brzy v nových RegioPanterech, potvrdil kontrolní den

Hokejisté Motoru si poradili s posledním Zlínem Hokejisté Motoru si poradili s posledním Zlínem
Hokejisté Českých Budějovic nestačili v Chomutově na Kladno Hokejisté Českých Budějovic nestačili v Chomutově na Kladno
Fotbalisté Dynama se chtějí prosadit proti rozjetému Baníku Ostrava Fotbalisté Dynama se chtějí prosadit proti rozjetému Baníku Ostrava


Komentáře