Petr Vampola posílil hokejisty Motoru v boji o postup

Petr Vampola. Foto: JihočeskýDeník.czPetr Vampola. Foto: JihočeskýDeník.cz

ČESKÉ BUDĚJOVICE - S nástupem nového trenéra Mariana Jelínka na střídačku hokejistů Motoru České Budějovice nastal i pohyb v hráčském kádru jednoho z favorizovaných celků první hokejové ligy. Zkušený kouč hned po svém úvodním zápase v soutěži avizoval, že jihočeský tým potřebuje posílit. A momentálně už jsou na jihu Čech dva noví hráči - útočníci Petr Vampola a Luboš Rob mladší.

Reklama

Především Vampolův příchod je událostí pro WSM Ligu, jak zní název druhé nejvyšší soutěže. Někdejší mistr světa z roku 2010 přichází do Budějovic po skončení loňského angažmá v extraligové Mladé Boleslavi. Tam ho vedl právě Marian Jelínek, jenž má dokonalý přehled o vyzrálých hráčích, kteří mohou být přínosem pro každý tým hlavně díky svým zkušenostem. A do této kategorie Vampola nesporně patří, protože v sezóně 2015/2016 se velkou měrou podílel na mistrovském titulu Bílých Tygrů Liberec v extralize. V tamním celku podával skvěle výkony a společně s českými reprezentanty Birnerem, Řepíkem i slovenskými hvězdami Radivojevičem a Bakošem mu náležela role klíčových postav ofenzivy.

Vampola letos v létě dokonce uvažoval o ukončení hráčské kariéry, ale bez hokeje vydržel jen čtyři měsíce. V Mladé Boleslavi s ním přestali počítat, byť měl platnou smlouvu. Nyní se tedy vrací do hokejového dění. Extraligu vyměnil za první ligu, v níž Budějovičtí netají velké cíle s bojem o postup do nejvyšší soutěže.

Trenér Jelínek jasně deklaroval, že hodlá spoléhat na zkušenou osu mužstva. „V útoku je nepostradatelným lídrem Václav Nedorost. Bez něj bychom nevyhráli zápasy, v nichž nás soupeři hodně trápili. A Nedorost svými přihrávkami nebo góly rozhodl. V obraně je osobností Zdeněk Kutlák. Vampola by měl s nimi vytvořit silnou trojici,“ uvažoval kouč.

Staronovou tváří je i útočník Luboš Rob mladší. Před touto sezónou odešel z Budějovic do extraligového Chomutova, kde se však neprobojoval do sestavy. Nastupoval proto ve WSM Lize za Kadaň, která je poslední v tabulce. Budějovičtí tak projevili zájem o Robův návrat, takže mladý útočník se potká v Motoru i se svým otcem Lubošem Robem starším. Ten se totiž nedávno stal novým asistentem trenéra Jelínka.

WSM Liga má zajímavý průběh. Na prvních dvou příčkách tabulky jsou Energie Karlovy Vary a Rytíři Kladno. A hned za nimi figuruje Motor České Budějovice.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Extrémní teploty mají být nejen na jihu Čech, varují meteorologové Extrémní teploty mají být nejen na jihu Čech, varují meteorologové
Končí první Česká republika? Babiš má vládu s důvěrou. Zimola vyzval Chovance ke složení mandátu Končí první Česká republika? Babiš má vládu s důvěrou. Zimola vyzval Chovance ke složení mandátu
Chladné počasí a déšť. Pak se má znovu vrátit léto Chladné počasí a déšť. Pak se má znovu vrátit léto

Devadesátiletý cyklista nepřežil srážku s autem Devadesátiletý cyklista nepřežil srážku s autem
V Jihočeském kraji začíná cyklosezóna, na nádražích jsou otevřeny půjčovny V Jihočeském kraji začíná cyklosezóna, na nádražích jsou otevřeny půjčovny
Začala sbírka na obnovu třeboňského kostela Panny Marie Královny a sv. Jiljí Začala sbírka na obnovu třeboňského kostela Panny Marie Královny a sv. Jiljí


Komentáře