S budějovickým týmem získal dva tituly, teď byl zkušený trenér René Dvořák odvolán

Po neuspokojivých výsledcích a dosavadním nepřesvědčivém herním projevu A-týmu volejbalistů Jihostroje České Budějovice byla v polovině října odvolána trenérská dvojice René Dvořák – Radek Mach. Novým hlavním koučem se s okamžitou účinností stává Vojtěch Zach. Hrajícím asistentem trenéra bude Martin Kryštof, který zároveň nahradí Martina Licka ve funkci kapitána.

Reklama

 

Zprávu oznámilo vedení jihočeského klubu na mimořádné tiskové konferenci a klubovém webu.

Po šesti kompletních sezonách u A-týmu končí René Dvořák, který s Jihostrojem získal dvakrát extraligový titul (2017 a 2019) a třikrát Český pohár (2019, 2020, 2022). Budějovičtí hráli pravidelně evropské poháry včetně Ligy mistrů.

Dvořák patří k legendám českobudějovického volejbalu. Do trenérského týmu Jihostroje nastoupil v ročníku 2016/17 jako asistent, v průběhu sezony nahradil v pozici hlavního kouče odvolaného Jana Svobodu. Jako hlavní trenér Jihostroje absolvoval 183 extraligových zápasů s bilancí 139 výher a 44 porážek.

Trenérská výměna přišla po pouhých pěti extraligových kolech, ve kterých má Jihostroj bilanci tří výher a dvou porážek. Plný počet bodů získal doma proti Ostravě, Zlínu a Benátkám nad Jizerou, naopak na palubovkách Lvů Praha a Kladna nedokázal vyhrát jediný set. V tabulce UNIQA extraligy se aktuálně nachází na šestém místě.

„Nejsou to pozice, na kterých bychom se chtěli pohybovat. Museli jsme zareagovat rychle, abychom nenabrali ztrátu na ostatní mužstva. Zvlášť v této sezoně je extraliga velmi vyrovnaná. Věřím, že tento krok bude správným impulzem i pro všechny hráče, kteří mě zatím svými výkony a projevem na hřišti nepřesvědčili,“ vysvětluje razantní kroky prezident klubu Jan Diviš.

Do sezony 2022/23 Jihostroj vstoupil neúspěšným Superpohárem proti Karlovarsku.

„Jistou nepohodu jsme v týmu cítili už na konci minulé sezony. Sport musí v první řadě dělat radost, a to jak fanouškům, tak uvnitř týmu. Profesionální sport navíc vyžaduje zodpovědnou a stoprocentně odvedenou práci – s tím se musí všichni hráči ztotožnit. Jsem přesvědčený, že kvalita v týmu je. Pokud ke své práci všichni přistoupí profesionálně, výsledek se dostaví,“ říká generální manažer Robert Mifka.

Těžký úkol pozvednout Jihostroj během rozjeté sezony přijal současný šéftrenér mládeže a bývalý vynikající smečař českobudějovického klubu Vojtěch Zach.

„Cítím se být na tuto výzvu připravený. Beru to jako pomoc klubu, který je pro mě srdeční záležitostí,“ sdělil Zach, který bude nadále dohlížet i na mládež. Na pozici asistenta trenéra Vojtěchu Zachovi pomůže zkušený Martin Kryštof. Čerstvě čtyřicetileté libero se zároveň stává novým kapitánem mužstva – v této funkci nahradí Martina Licka, který by měl tým táhnout hlavně na hřišti z pozice úderného smečaře.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejisté Tábora bojují v popředí druhé ligy. Na postup pomýšlí více týmů, říká Bělohlav Hokejisté Tábora bojují v popředí druhé ligy. Na postup pomýšlí více týmů, říká Bělohlav
Na jihočeských tratích již brzy v nových RegioPanterech, potvrdil kontrolní den Na jihočeských tratích již brzy v nových RegioPanterech, potvrdil kontrolní den
Hokejisté Motoru si poradili s posledním Zlínem Hokejisté Motoru si poradili s posledním Zlínem

Hokejisté Českých Budějovic nestačili v Chomutově na Kladno Hokejisté Českých Budějovic nestačili v Chomutově na Kladno
Fotbalisté Dynama se chtějí prosadit proti rozjetému Baníku Ostrava Fotbalisté Dynama se chtějí prosadit proti rozjetému Baníku Ostrava
Ve Slavii hrál s reprezentanty, teď Jakub Hora posílil fotbalisty Českých Budějovic Ve Slavii hrál s reprezentanty, teď Jakub Hora posílil fotbalisty Českých Budějovic


Komentáře