Stavjaňa: Chceme, aby nᚠhokej k něčemu vypadal

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Nedávný neúspěch v baráži o hokejovou extraligu je na jihu Čech minulostí. Přišla nová sezóna a s ní i s ní i neméně odvážné ambice. Hokejisté Motoru České Budějovice chtějí ve WSM lize hrát první housle. A to znamená uspět a probojovat se znovu do baráže o extraligu.

Reklama

První krok na dlouhé cestě Jihočeši zvládli. „Úvodní zápasy sezóny jsou ve znamení určité nervozity. Proto jsme rádi, že jsme vyhráli utkání v Litoměřicích,“ konstatoval budějovický trenér Antonín Stavjaňa. Domácí tým ale favoritovi dlouho vzdoroval. „Litoměřičtí dvakrát dotáhli naše vedení, ale v závěru bylo vidět, že máme na hokejkách víc zkušeností. Zvýšili jsme až na třígólový rozdíl,“ kvitoval Stavjaňa vítězství 5:2 v Litoměřicích. „Na můj vkus tam bylo hodně vyloučených. Ale celkově bereme dobrý vstup do sezóny jako základ pro další zápasy. Po dlouhé přípravě se sezóna rozeběhla a jsme v plném tempu,“ konstatoval budějovický kouč.

Začátek soutěže ještě nevypovídá o kvalitě všech mužstev. „Mezi prvoligovými celky není velký rozdíl. Všichni hráči mají sil na rozdávání, což je dobře. Musíme se ale soustředit sami na sebe. Chceme, aby nᚠhokej k něčemu vypadal. Když člověk vyhraje, měl by se přesto na zápas dívat i trošku kritickým pohledem. Těšíme se z každého vítězství, a je důležité, když mužstvo hokejem žije nejen během hry, ale i v šatně,“ mínil Stavjaňa.

Kváča byl v Coloradu

V Budějovicích vznikla zajímavá situace ohledně brankářů. „Po výkonech ze závěru minulé sezóny jsme byli domluveni, že Petr Kváča dostane post jedničky. A k němu bude připraven Dušan Gába. Kváča nestihl začátek tohoto ročníku kvůli tomu, že byl na kempu v Coloradu. Po návratu by měl chytat. Ondra Bláha doléčuje zranění po operaci kolena. Využili jsme možnosti, aby k prvnímu utkání jel s námi na post dvojky Březina z juniorky. A na střídavý start může přijít David Honzík z pražské Sparty,“ objasnil Stavjaňa.

Z WSM ligy žádný tým nebude sestupovat, což je zcela nová okolnost hlavně pro celky, které by se mohly pohybovat na konci tabulky. „Kluci ze slabších mužstev mohou hrát uvolněně, nemusí se stresovat, že budou dole. Ale tohle není téma pro Budějovice. Jelikož hodláme bojovat na špici, jsme připraveni na tlaky, související s ambicemi,“ podotkl trenér.

Stavjaňa je pohlcen hokejovým děním. „Samozřejmě sleduji extraligu, i když v ní neúčinkujeme. To je naše profese. Hokejový týden pěkně běží. Extraligové zápasy jsou v televizi, mezi tím hrajeme v první lize. Takže od hokeje si člověk neodpočine,“ dodal budějovický trenér s úsměvem.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejisté Tábora bojují v popředí druhé ligy. Na postup pomýšlí více týmů, říká Bělohlav Hokejisté Tábora bojují v popředí druhé ligy. Na postup pomýšlí více týmů, říká Bělohlav
S budějovickým týmem získal dva tituly, teď byl zkušený trenér René Dvořák odvolán S budějovickým týmem získal dva tituly, teď byl zkušený trenér René Dvořák odvolán
Na jihočeských tratích již brzy v nových RegioPanterech, potvrdil kontrolní den Na jihočeských tratích již brzy v nových RegioPanterech, potvrdil kontrolní den

Hokejisté Motoru si poradili s posledním Zlínem Hokejisté Motoru si poradili s posledním Zlínem
Hokejisté Českých Budějovic nestačili v Chomutově na Kladno Hokejisté Českých Budějovic nestačili v Chomutově na Kladno
Fotbalisté Dynama se chtějí prosadit proti rozjetému Baníku Ostrava Fotbalisté Dynama se chtějí prosadit proti rozjetému Baníku Ostrava


Komentáře